zgrabna sylwetka

Ciało - zabiegi modelujące sylwetkę

Karboksyterapia

efekty zabiegu reology przed i po

Karboksyterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej wykonywanym w celach terapeutycznych przy użyciu dwutlenku węgla podawanego w stanie gazowym drogą podskórną. CO2 to bezbarwny i bezzapachowy gaz, który wzmaga naturalne procesy w organizmie, dzięki czemu ma tak duże zastosowanie w medycynie estetycznej. Polecany do leczenia cellulitu, miejscowej tkanki tłuszczowej, rozstępów skóry, biorewitalizacji twarzy i ciała oraz cieni pod oczami. Terapia dwutlenkiem węgla szeroko wykorzystywana jest również w aspekcie zdrowia. Jej lecznicze właściwości stosowane są w reumatologii, dermatologii, medycynie sportowej, ginekologii, chirurgii plastycznej i estetycznej.

Umów wizytę    Zobacz cennik

Karboksyterapia wskazania

·         Rozstępy – redukcja do 97% 

·         Cienie pod oczami – redukcja do 90%          

·         Cellulit (stadia I-IV) – redukcja do 89%        

·         Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów – redukcja do 77%       

·         Redukcja tkanki tłuszczowej – do 67%         

·         Zmarszczki – redukcja do 56%          

·         Łuszczyca – redukcja do 55%

·         Teleangiektazje – redukcja do 44%  

·         Zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie (doskonałe efekty)     

·         Regeneracja dłoni     

·         Blizny 

·         Wspomagająco przy liposukcji         

·         Redukcja podwójnego podbródka    

·         Worki pod oczami       

·         Opadające powieki      

·         Rewitalizacja skóry      

·         Opuchlizna okolice oczu       

·         Blizny trądzikowe      

·         Fałdy nosowo-wargowe

Karboksyterapia przeciwwskazania

·         Ciąża, karmienie piersią

·         Niewydolność oddechowa, niektóre przewlekłe choroby płuc

·         Niektóre choroby skóry

·         Przyjmowanie określonych leków m.in. leków rozrzedzających krew

·         Przebyty zawał, udar mózgu

·         Niewydolność nerek, serca, wątroby

·         Niektóre inne choroby m.in. nowotwory, anemia, padaczka

Karboksyterapia Reology 2

Reology2 to urządzenie najnowszej generacji, zapewniające komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu, a także skuteczność terapii, trwałe i widoczne efekty.

Karboksyterapia Reology2 to gwarancja całkowitego bezpieczeństwa, jako jedyne urządzenie na rynku, wzbogacone o dodatkowe filtry UV, które w 100% oczyszczają gaz CO2 wprowadzany pod skórę. Reology 2 posiada również czujnik przepływu, który zatrzymuje dostarczanie gazu w momencie, kiedy następuje blokada tkanek. Zastosowanie czujnika chroni tkanki przed uszkodzeniem, a dzięki temu gaz zostaje skierowany dokładnie w patologiczny obszar.

Odczucia pacjenta – Reology2 ma możliwość regulacji temperatury gazu wtłaczanego pod skórę, co dla pacjenta oznacza najłagodniejsze odczucia podczas zabiegu. Również możliwość regulacji szybkości przepływu gazu, dzięki czemu, można kontrolować jak czuje się pacjent. Dzięki użyciu manualnej igły, wykonuje się tylko do 5 wkłuć na obszarze zabiegowym, co znacznie wpływa na komfort podczas zabiegu.

Reology2 – skuteczność, dzięki podaniu odpowiedniej dawki gazu podskórnie i precyzyjnej kontroli podczas zabiegu, jest warunkiem do osiągnięcia widocznych i trwałych efektów. Możliwość regulacji temperatury gazu od 28 do 42 stopni, ma także wpływ na efekty końcowe zabiegu.

Efekty zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia wykonywana jest na wybranej partii ciała – obszary, które mogą być poddane zabiegowi to: brzuch, ramiona, uda przód, uda tył, pośladki, łydki, piersi, dłonie. Wśród efektów wyróżnić należy przede wszystkim redukcję tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki, ale także możliwa jest redukcja cellulitu oraz rozstępów, ujędrnienie i odmłodzenie skóry twarzy – pozbycie się przebarwień oraz zmarszczek.

Podany w trakcie zabiegu gaz CO2 rozchodzi się pod skórą w sposób równomierny, dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, następuje stymulacja procesów regeneracyjnych w tkance, produkcji kolagenu, a także rozbicie komórek tłuszczowych. Co ważne, zabieg działa także przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie, wspomaga proces eliminacji toksyn, dochodzi do poprawy elastyczności skóry.

Korzyści z wykonania zabiegu

·         Rozbicie złogów tłuszczowych

·         Poprawa metabolizmu, szybkie wydalenie z organizmu uwolnionego tłuszczu

·         Zmniejszenie rozstępów i cellulitu

·         Pobudzenie mikrokrążenia

·         Zwiększenie syntezy kolagenu oraz elastyny

·         Wygładzenie i ujędrnienie skóry

·         Usuwanie przebarwień i redukcja zmarszczek

·         Zmniejszenie cieni pod oczami

·         Wymodelowanie sylwetki

Czy karboksyterapia jest bolesna?

W EGO MED SPA Kraków karboksyterapia wykonywana przy użyciu nowoczesnego urządzenia Reology2, które umożliwia regulację temperatury podawanego gazu. Co ważne, kontroli podlega także szybkość przepływu gazu. Dzięki temu zapewnione są łagodne odczucia, a dyskomfort w trakcie zabiegu jest zminimalizowany.

Karboksyterapia zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli, a także sauny oraz solarium. Istotne jest również zrezygnowanie z intensywnej aktywności fizycznej oraz unikanie spożywania alkoholu. Do wskazanych zaleceń należy stosować się przez około dobę po wykonaniu zabiegu.

Choć karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, tak po jej wykonaniu mogą pojawić się pewne skutki uboczne, jak na przykład obrzęk, zaczerwienienie, krwiaki oraz siniaki.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Na początku terapii dwutlenkiem węgla należy wykonywać 1 zabieg (maksymalnie 2) w tygodniu, natomiast później wystarczy nawet 1 zabieg na miesiąc. Już po około 6-7 tygodniach terapii pojawią się zadowalające efekty.

Karboksyterapia to innowacyjny oraz niezwykle skuteczny zabieg, dzięki któremu można poprawić niedoskonałości na wybranych partiach ciała. Zachęcamy do kontaktu oraz umówienia na konsultację z naszym specjalistą.

Zapraszamy do EGO MED SPA Kraków na wizytę i skorzystania z naszej oferty.

Umów wizytę    Zobacz cennik