Piegi i przebarwienia spędzają sen z powiek wielu osób. Najczęściej pojawiają się w najbardziej eksponowanych miejscach, takich jak twarz, dekolt i dłonie. Jakie są sposoby by do nich nie dopuścić oraz jak usunąć te, które już powstały?
Przebarwienia: plamy i piegi
Przebarwienia i piegi mogą występować na całym ciele. Powstają z różnych powodów. Zazwyczaj pojawiają się na ludzkiej skórze przez skłonności genetyczne, na co człowiek po prostu nie ma żadnego wpływu. To samo dotyczy przebarwień, ale one z kolei powstają również wtedy, gdy skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych bez dostatecznej ochrony UV, bądź wtedy, kiedy korzysta się często z solarium. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą je skutecznie rozjaśnić Należy jednak pamiętać, że w przypadku pojawienia się piegów należy działać szybko – im szybciej zdecydujemy się na zabiegi laseroterapii, tym większa szansa na to, iż całkowicie pozbędziemy się niedoskonałości, przez które miewamy zaniżoną samoocenę i kompleksy.
Kto jest narażony na przebarwienia?
Przebarwienia mogą pojawić się na każdym typie skóry, nawet w przypadku osób, które posiadają ciemniejszą karnację. Ciemna skóra zawiera więcej melanocytów – komórek barwnikowych skóry a one z kolei produkują większą ilość barwnika, co może powodować właśnie powstawanie plam. Na przebarwienia narażone są również osoby, które przyjmują hormony, gdyż wywołują one zaburzenia w pigmentacji i sprawiają, że skóra staje się wrażliwsza na słońce. Osoby, które często przebywają na słońcu i / lub korzystają z solarium również muszą liczyć się z tym, że na ich skórze pojawią się nieestetyczne plamy. Warto zauważyć, że pojawienie się przebarwień to wyraźne sygnały, aby ograniczyć lub wręcz zrezygnować z opalania.
Jak powstają piegi?
Piegi pojawiają się najczęściej z przyczyn genetycznych, więc nie mamy na to żadnego wpływu. Drobne kropki występują na skórze bardzo jasnej, zwykle w przypadku osób posiadających rude lub blond włosy. To głębokie przebarwienia i czasami trudno je usunąć. W przypadku osób o ciemnej karnacji mają charakter powierzchowny i łatwiej je usunąć. Ponadto piegi nasilają się po wystawieniu skóry na światło słoneczne – ciemnieją i zwiększa się ich ilość. Co ważne – piegi nie są objawem żadnej choroby skóry, ale są podatne na oparzenia słoneczne i nowotwór skóry. Dlatego tak ważne jest regularne przeprowadzanie badania znamion barwikowych skóry u dermatologa. Zaleca się wykonywanie go przynajmniej raz w roku ,po przynajmniej miesięcznej przerwie od kontaktu ze słońcem.
Jak powstają przebarwienia?
Pod wpływem słońca pojawiają się nierówności pigmentacyjne na naszej skórze. Za przebarwienia odpowiedzialne mogą być również geny. Wiele osób już od urodzenia posiada pewne plamy, które mogą być dziedziczone po przodkach. Zmiany hormonalne również wpływają na występowanie przebarwień, są one częstym następstwem stosowania antykoncepcji hormonalnej czy przebytej ciąży. Na ich powstawanie mogą mieć również wpływ pewne leki, kosmetyki fotouczulające, dezodoranty, perfumy, kremy itd. po zetknięciu ze słońcem. Przebarwienia mogą również sygnalizować różne choroby, takie jak niewydolność nerek i wątroby, nowotwór jajnika czy cukrzycę. Plamy na skórze mogą powstawać również na skutek otarć, jeśli posiadamy wyjątkowo delikatną skórę.
Usuwanie piegów Kraków
Istnieją różne osoby usuwania piegów. W aptekach i drogeriach można kupić kremy wybielające przebarwienia. Jednak znacznie skuteczniejszym sposobem na usuwanie piegów (Kraków) jest zastosowanie lasera Alma Harmony XL PRO Znakomicie usuwa niedoskonałości skóry, takie jak zmarszczki, blizny, rozstępy czy przebarwienia i właśnie piegi. Ponadto ujędrnia i wygładza cerę, a po zabiegi można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Rezultatem tego zabiegu jest nie tylko pozbycie się niedoskonałości, ale i wyraźne odmłodzenie i regeneracja skóry. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, jednak zadowalające rezultaty otrzymamy po serii minimum trzech lub więcej, w zależności od naszych potrzeb.