Twarz - złuszczanie | odnowa skóry | przebarwienia
Dye VL
Sposób na piękną i młodą skórę
Laser Dye-VL to pierwsze wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła, które zostało okrzyknięte na całym świecie, jako najbardziej zaawansowana technologia laserowa. Nowy Dye-VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie. Ta niespotykana dotąd technologia pozwala na efektywne i bezpieczne usuwanie zmian naczyniowych i pigmentacyjnych położonych na różnych głębokościach.
Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, a tym samym zabieg staje się bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.
Na czym polega zabieg:
Praca głowicą DyeVL odbywa się po przygotowaniu skóry i zabezpieczeniu żelem oraz osłonięciu oczu okularami ochronnymi. Emitowane światło od razu uszkadza ściany naczyń doprowadzając w konsekwencji do zamknięcia naczyń i likwidacji rumienia. W sposób termiczny usuwa również płytkie przebarwienia doprowadzając do ich rozjaśnienia. Praca głowicą odbywa się w dwóch trybach: stemplowym oraz techniką in motion- w ruchu, które dobiera kosmetolog prowadzący terapie.
Zalety zabiegu:
Zabieg działa na wielu obszarach: twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach
Zabieg trwa krótko i jest komfortowy dzięki silnemu chłodzeniu kontaktowemu
Przy okazji usuwania rumienia i zmian naczyniowych oraz przebarwień uzyskujemy efekt odmłodzenia, zagęszczenia i poprawy jędrności i elastyczności skóry.
Istnieje możliwość polaczenia technologii DYE-VL z innymi technologiami laserowymi w jednym protokole zabiegowym.
Wskazania do zabiegu:
- Zmiany naczyniowe i przebarwienia
- Plamy starcze
- Zmiany typu port-wine stain, naczyniaki płaskie
- Rumień
- Trądzik różowaty
- Poikilodermia (siateczkowa pigmentacja skóry)
- Fotoodmładzanie
Efekty po zabiegu:
- Usunięcie rumienia i rozszerzonych naczyń
- Redukcja trądziku różowatego
- Rozjaśnienie przebarwień różnego pochodzenia (potrądzikowych, posłonecznych ,
- Rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych typu hiperpigmentacji, piegów, plam soczewicowatych oraz plam typu cafe-a-lait
- Wyraźna poprawa napięcia i jędrności skóry
- Efekt odmłodnienia i liftingu
Planowanie zabiegu:
Kwalifikacja do zabiegów laserowych będzie przeprowadzana przy użyciu lampy Observe 520 oraz szczegółowym wywiadzie przeprowadzonym przez kosmetologa. Ważne jest aby konsultacja odbyła się 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
Dla najlepszych efektów zabiegowych rekomendowane jest wykonanie minimum 3 – 6 zabiegów co 3 tygodnie ( 21 dni ) przez kosmetologa prowadzącego. Skóra wymaga odpowiedniego przygotowania oraz pielęgnacji w trakcie terapii laserowej. Przygotowanie oraz pielęgnacja ustalane są podczas wizyty konsultacyjnej.
Ważne aby zaplanować zabieg po minimum 3 tygodniowym okresie od ostatniej ekspozycji na słońce – skóra ma być nieopalona.
Po wykonanym zabiegu skórę zabezpieczamy preparatami z ochroną UV minimum 30 SPF. Jest możliwość wykonania makijażu mineralnego zaraz po wykonanym zabiegu.
Po zabiegu unikamy: basenu, sauny, oraz wysiłku fizycznego od 48-72 h po zabiegu w zależności od techniki wykonania zabiegu.
Make up możemy od razu po zabiegu.
Przeciwskazania do zabiegu laserowego:
- Picie ziół fotouczulających- dziurawiec, skrzyp polny, pokrzywa, arcydziegiel, mniszek lekarski, nagietek, zioła szwedzkie, herbata figura, Deprim. Należy odstawić na 4 tygodnie przed zabiegiem
- Przyjmowanie leków swiatłouczulających. Należy odstawić na 4 tygodnie przed zabiegiem.
- Terapia doustna retinoidami – należy zachować pół roczna przerwę pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem laserowym.
- Stosowanie maści z wit A ( IsotreXin, Differin, Zorac, Retin A), oraz wit C. Należy odstawić na 2 tygodnie przed zabiegiem. \
- Retinoidy miejscowe – 3 miesiące
- Opalenizna – ważne mininmum 3 tygodnie bez kontaktu ze słońcem.
- Samoopalacze – zabieg można wykonać dopiero po ustąpieniu efektu samoopalacza,
- Aktywna opryszczka ( zmiany grzybicze, bakteryjne lub wirusowe), zabieg można wykonać po 2 tygodniach od ustąpienia zmian na skórze.
- Ciąża
- Okres karmienia piersią
- Cukrzyca
- Szczepienia – należy odczekać na 2 tygodnie po przebytych szczepieniach.
- Nowotwory – 5 lat od zakończenia leczenia onkologicznego.
- Przyjmowanie leków rozrzedzających krew- należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem.
- Spożywanie alkoholu 24 h przed zabiegiem.
- Zabiegi nie są wykonywane podczas stanów osłabienia i przeziębienia. W trakcie przyjmowania leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych
- Leki przeciwbólowe – z wyjątkiem paracetamolu
- Planowanie depilacji laserowej po zabiegu , należy odczekać minimum 7 dni .