Warning: array_filter() expects parameter 1 to be array, string given in /usluga.php on line 27
EGO med & spa - salon piękności Kraków
feature image

GENOXAGE kosmetyki genetyczne

 

 

 

 

Co może dla Ciebie zrobić genetyka ?

Badania genetyczne cieszą się coraz większą popularnością. Od dawna są wykorzystywane jako narzędzie

diagnostyczne w medycynie i dietetyce, ostrzegając o naszych predyspozycjach do chorób, nieprawidłowościach

funkcjonowania organizmu, pozwalając na wprowadzenie ukierunkowanej prewencji.

 

Genetyka w kosmetyce

Nowością w Polsce jest nowatorski projekt diagnostyki genetycznej w kierunku starzenia się skóry, predyspozycji do powstawania cellulitu i nadmiernej utraty włosów. Wiedza jaką możemy zdobyć poddając się takiemu badaniu, pozwoli nam na długie lata zachować młody, zdrowy wygląd, wprowadzić terapie prewencyjne i świadomie wybierać docelowe zabiegi przeciwstarzeniowe. Zawdzięczamy to hiszpańskiej firmie Laboratorium Genocosmetic. Za opracowanie i wprowadzenie najbardziej kompleksowej diagnostyki skóry, na podstawie której opracowano spersonalizowane genokosmetyki otrzymała wiele międzynarodowych nagród.

 

Diagnoza

Podstawą opracowania spesonalizowanych kosmetyków jest badanie DNA. Choć geny aż w 60% wpływają na to jak i w jakim tempie się starzejemy, to aby diagnoza była pełna uwzględnia się również czynniki środowiskowe oraz behawioralne, które w 40% wpływają na procesy starzenia.

Wiedza

Wszystkie te informacje analizuje system bioinformatyczny, a wyniki tej analizy przedstawione są w formie prostego do odczytania raportu, który zawiera obszerną wiedzę na temat 9 kluczowych zmiennych dermatologicznych mających podstawowy wpływ na przebieg procesów starzenia. Taka wiedza pozwala nam eliminować pewne czynniki wpływające na przedwczesne starzenie, świadomi zagrożenia możemy w porę działać i zapobiegać. Osoba z genetycznie zmniejszoną zdolnością do usuwania produktów końcowych zaawansowanej glikacji powinna szczególnie zwrócić uwagę na dietę eliminującą cukry, produkty o wysokim indeksie glikemicznym, suplementować witaminę B1, B16. Glikacja przyczynia się również do powstawania cellulitu, a także sprzyja rozwojowi miażdżycy, więc trzeba być czujnym. Jeśli raport wykazuje zagrożenie genetyczne w kierunku wypadania włosów na tle zaburzeń hormonalnych, możemy zapobiec wypadaniu utrzymując prawidłową gospodarkę hormonalną. Natomiast jeśli ktoś ma genetyczną skłonność do utraty włosów na tle zaburzonych procesów detoksykacyjnych, a np. dodatkowo pali papierosy powinien zapomnieć o papierosach i wzmocnić dietę o antyoksydanty. Można dobierać najlepiej dopasowane do problemów zabiegi przeciwstarzeniowe, np. osoby z genetyczną skłonnością do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek z uwagi na polimorfizm genu odpowiedzialnego za syntezę kolagenu, ale z jednoczesną zdolnością do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia powinny częściej decydować się na zabiegi stymulujące produkcje kolagenu. Raport mówi nam także o słabych punktach funkcjonowania naszej skóry i jak je wspierać, aby spowolnić proces starzenia lub inne procesy degradacyjne, np. jeśli posiadamy kombinację genów, która wykazuje skłonność do uszkodzeń oksydacyjnych powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę, wzbogacać ją dodatkowo suplementacją, stosować filtry, wybierać zabiegi dostarczające odpowiednie antyoksydanty i redukujące wytwarzanie wolnych rodników. Oprócz tego będziemy mieć wiedzę na temat źródła powstawania cellulitu, dzięki czemy otrzymamy gotową receptę jak z nim walczyć oraz na co zwrócić szczególną uwagę pielęgnując włosy, aby zapobiec ich wypadaniu - jeśli mamy akurat zagrożenie w tym obszarze.

 

Gotowe rozwiązanie

Wiedza to nie jedyna korzyść jaką dostaniemy poddając się analizie. Na podstawie czyników zagrożenia przedstawionych w raporcie, otrzymamy spersonalizowane kosmetyki. Ich unikalna formuła to 21 wyselekcjonowanych składników aktywnych o udowodnionej naukowo skuteczności. Stężenie składników - 35% - znacznie przekracza ilość w masowo produkowanych kosmetykach. Proporcje i stężenia poszczególnych składników dobierane są na podstawie wyników analizy. Oprócz tych oczywistych korzyści z posiadania kosmetyków Genoxage, mamy dodatkowo mniej zalegających na półkach, przypadkowo kupowanych (np. z polecenia przyjaciółek bądź w ramach nieudanego eksperymentu) kosmetyków. Nie musimy też poszukiwać oddzielnych kremów na dzień, na noc, na twarz, szyję, dekolt, więc w sumie oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Jest też dobra wiadomość dla osób, które z jakichkolwiek względów nie są jeszcze gotowe, aby korzystać z kometyków personalizowanych. Laboratorium Genocosmetics opracowało linię kosmetyków X35/20 , których właściwości są podobne do genokosmetyków z tą różnicą, że ich skład i stężenie dobierane są masowo.

„Żyjemy wiele lat mając tę samą skórę, to znaczy, iż zatroszczenie się o nią w możliwie najlepszy sposób jest dobrą inwestycją”, mówi Miguel Ángel Herranz, prezes firmy Genocosmetics Lab.

Cena: .
.lub telefonicznie: + 48 48 508 029 577

Najnowsze posty na naszym blogu

  • NAJNOWSZA ENDERMOLOGIA W EGO poniedziałek 4 Grudzień, 2017

    Inteligentna metoda stymulacji Twojej skóry i Twojego ciała wprowadzi Cię w nowy wymiar pielęgnacji. 30 lat badań i doświadczeń pozwoliło stworzyć firmie LPG® prawdziwie rewolucyjną metodę endermologie® Alliance: jedyną bezinwazyjną, mechaniczną stymulację pobudzającą w naturalny sposób metabolizm komórkowy. Poznaj nowy wymiar endermologie® Alliance skuteczne odmładzanie i wyszczuplanie. ENDERMOLOGIE® ALLIANCE DLA CIAŁA Nowy patent endermologie® Alliance … Czytaj dalej NAJNOWSZA ENDERMOLOGIA W EGO

  • Na Pierwszy Dzień Jesieni przygotowaliśmy dla Was Dzień Otwarty z nową linią Whitelight Diego Dalla Palma. 21 września Zapisy prowadzi recepcja Ego. ZAPRASZAMY! Szara, pozbawiona życia cera. Nierównomierne zabarwienie skóry. Ciemne plamy. ROZWIĄZANIE DIEGO DALLA PALMA – BIAŁE ŚWIATŁO – WHITELIGHT ! Whitelight marki diego dalla palma professional to nowatorski koncept rozjaśniająco-rozświetlający skórę. Łączy zaawansowany … Czytaj dalej Dzień Otwarty w EGO MED SPA 21 września!