Agnieszka Wyszyńska - Paluch HEALTHY AGING

Agnieszka Wyszyńska – Paluch – certyfikowana trenerka jogi twarzy wg metody Danielle Collins Face Yoga Method, założycielka bloga healthy aging, specjalistka w zakresie pielęgnacji cery opartej o naturalne składniki. Studentka ostatniego roku Studiów o specjalizacji Naturoterapia, właścicielka Gabinetu Naturalnej Regeneracji Skóry BioMedSkin.

 

Healthy aging

Atrakcyjny wygląd jest odbiciem tego, jak się czujemy i w jakiej formie jest nasz organizm. Inicjatywa healthy aging została stworzona po to, żebyśmy jak najdłużej utrzymali dobrą formę, a nasz wygląd i kondycja były możliwie jak najlepsze

 

Czym wyróżnia się healthy aging?

Healthy aging to koncepcja, w której wszelkiego rodzaju prozdrowotne porady pomagają zadbać o siebie kompleksowo na różnych etapach życia. To nie próba zatrzymania czasu ale element holistycznej dbałości o jakość naszego zdrowia, polegający na odżywieniu organizmu na poziomie komórkowym, wdrożeniu odpowiednich ćwiczeń oraz doborze naturalnej pielęgnacji skóry.

 

Podczas wizyty każdy klient wypełnia ankietę składającą się z około 100 pytań, w razie potrzeby zlecane są badania laboratoryjne. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz wyników badań, zostaje dobrany indywidualny plan diety, ćwiczeń twarzy oraz pielęgnacji. Należy mieć na uwadze fakt, że każdy z nas jest inny, w związku z czym plan healthy aging będzie się różnił w zależności od osoby.

 

Jakie są efekty healthy aging?

Stosując właściwą dietę, odżywając organizm na poziomie komórkowym, wpływamy nie tylko na stan naszego zdrowia ale przede wszystkim na wygląd naszej cery, a odpowiednio dobrana aktywność fizyczna przekłada się na lepszą kondycję zarówno ciała jak i twarzy. Łącząc odpowiednią dietę z jogą twarzy oraz naturalną pielęgnacją, możemy spowolnić procesy starzenia nawet o 10 lat w sposób całkowicie naturalny i zgodny z naszym rytmem biologicznym.

 

Komu dedykowane jest healthy aging?

Dla każdego, kto chce kompleksowo zadbać o zdrowie, piękno skóry i chce cieszyć się zdrowym wyglądem przez długie lata.

 

 

 

Detoksykacja

 

Czym jest detoks?

Warunkiem pięknej, zdrowej skóry, wolnej od zmian trądzikowych czy przebarwień, jest prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To z kolei jest możliwe jeśli pozbędziemy się nadmiaru toksyn i niepotrzebnych złogów. Zła kondycja wątroby, jelit czy żołądka powodują pojawianie się zmian skórnych, z którymi doraźne zabiegi zewnętrze radzą sobie tylko chwilowo. Aby na stałe rozwiązać problem należy oczyścić organizm, pozbyć się toksyn i przywrócić nasze ciało do homeostazy.

Podczas konsultacji każdy klient wypełnia ankietę, podzieloną na kilka obszarów tematycznych, weryfikującą stan zdrowa wątroby, jelit czy żołądka. Na jej podstawie zostaje dobrany indywidualny plan oczyszczania organizmu.

Cały proces detoksykacji trwa od miesiąca do roku, w zależności od przypadku. Połączony jest z określoną dietą i suplementacją oraz aktywnością fizyczną, jeśli zachodzi taka potrzeba. Należy mieć na uwadze fakt, że każdy z nas jest inny, w związku z czym harmonogram procesu oczyszczania będzie się różnił w zależności od osoby.

Jakie są jego efekty?

W trakcie procesu detoksykacji może nastąpić pogorszenie stanu cery, które spowodowane jest wyrzuceniem z organizmu toksyn. Docelowo jednak cera odzyskuje blask, staje się gładsza, znikają zmiany trądzikowe oraz przebarwienia. Zmienia się również samopoczucie. Czujemy się lżejsi i mamy więcej energii do życia.

Komu dedykowana jest detoksykacja?

Biorąc pod uwagę obecny stan środowiska, każdy powinien przejść proces detoksykacji. Jeśli nawet unikamy produktów przetworzonych, staramy się jeść ekologicznie, to niestety zanieczyszczenia (np. dioksyny), które znajdują się w powietrzu również dostają się do naszego krwioobiegu i otrzymuje je każda komórka w ciele. Jeśli jednak zauważyłeś/aś na swojej skórze przewlekłe zmiany trądzikowe, przebarwienia, skóra stała się sucha i pozbawiona blasku, włosy cienkie i łamliwe, masz alergie skórne, to znak, że organizm może być przeciążony złogami i nadmiarem toksyn. Wtedy nie zwlekaj z decyzją i zapisz się na wizytę.

Cena pierwszej konsultacji – 150,00 -250,00 zł

Czas trwania wizyty 1 – 2 h

Kolejne wizyty – 150,00 zł

 

 

Terapie cery problemowej

 

Czym jest terapia cery problemowej?

Cera problemowa to taka, która ma skłonność do alergii, pojawiają się na niej często zmiany trądzikowe, przebarwienia, jest przewlekle sucha, łuszcząca, odwodniona.

Terapia skóry problemowej to niejednokrotnie połączenie detoksykacji organizmu, diety z akupunkturą kosmetyczną oraz domową naturalną pielęgnacją. Czasami potrzebne jest zastosowanie medycyny integracyjnej, połączenie elementów naturalnych terapii z dermatologią.

Warunkiem pięknej, zdrowej skóry jest prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Aby na stałe rozwiązać problemy z cerą, pozbyć się zmian trądzikowych, przebarwień, przywrócić blask cerze, należy wdrożyć plan kompleksowy tj.: oczyścić organizm, wdrożyć odpowiednią dietę i przywrócić organizm do homeostazy.

Podczas wizyty każdy klient wypełnia ankietę, podzieloną na obszary tematyczne, weryfikującą stan naszych organów wewnętrznych tj. wątroby czy jelit, na podstawie której zostaje dobrany indywidualny plan terapii. Należy mieć na uwadze fakt, że każdy z nas jest inny, w związku z czym harmonogram terapii będzie się różnił w zależności od osoby. Cała terapia skóry problemowej trwa od miesiąca do roku, w zależności od przypadku.

 

Jakie są efekty terapii?

W trakcie terapii może nastąpić pogorszenie stanu cery, co nazywane jest kryzysem ozdrowieńczym. Docelowo jednak cera odzyskuje blask, staje się gładsza, znikają zmiany trądzikowe oraz przebarwienia.

 

Komu dedykowana jest terapia?

Jeśli zauważyłeś/aś na swojej skórze przewlekłe zmiany trądzikowe, przebarwienia, cera stała się przewlekle sucha i pozbawiona blasku, to znak, że ta terapia jest właśnie dla Ciebie.

 

Cena pierwszej konsultacji – 150,00 - 250,00 zł

Czas trwania wizyty 1h – 2h

Każda kolejna wizyta 150,00 zł.

 

 

Akupunktura kosmetyczna twarzy

 

Czym jest akupunktura kosmetyczna?

Zalety akupunktury kosmetycznej to skuteczność, naturalność, nieinwazyjność, działanie nie tylko w miejscu terapii, ale skórę całej twarzy. Jest niezwykle skuteczną metodą opóźniającą procesy starzenia, poprawia elastyczność skóry, pomaga również w walce z trądzikiem. 


Zabieg akupunktury kosmetycznej wykonywany jest przez Agnieszkę Wyszyńską – Paluch, specjalizującą się w medycynie naturalnej i akupunkturze. Przed zabiegiem akupunktury niezbędna jest konsultacja - ocena stanu zdrowia i skóry oraz wykluczenie przeciwwskazań do stosowania akupunktury. Punkty wybiera się indywidualnie, zależnie od rejonów występowania zmarszczek, kształtu twarzy, defektów skóry. Samo wkłucie nie jest bolesne (w niektórych punktach wywołuje lekki dyskomfort). Cały seans trwa ok. 90 minut. Zabieg akupunktury kosmetycznej połączony jest z masażem karku, szyi oraz ramion, co ma na celu poprawę cyrkulacji w obszarze głowy oraz odblokowanie zastojów w układzie limfatycznym. Do masażu używa się dobranego do rodzaju cery serum olejowego. Masaż wykonywany jest manualnie oraz metodą próżniową przy użyciu baniek kosmetycznych.

Zazwyczaj stosuje się serię 10 zabiegów, dwa razy w tygodniu. Dla podtrzymania efektu, po zakończeniu całej serii, warto zrobić zabieg akupunktury kosmetycznej raz w miesiącu.
 

Jakie są efekty akupunktury kosmetycznej?

Ten prosty zabieg spowalnia procesy starzenia, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia skórę. Witalizuje, poprawia ukrwienie i mikrokrążenie oraz ułatwia oczyszczanie się skóry, usuwa blizny. Zwiększa się zdolność regeneracji komórek w skórze i wytwarzania nowych włókien kolagenowych, co widocznie poprawia jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Stosowana systematycznie, w widoczny sposób opóźnia procesy starzenia.

Podczas zabiegu, igły umiejscowione są w tzw. punktach bioaktywnych, przez co rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają przepływ krwi, powodują uwalnianie się mediatorów, czyli substancji fizjologicznie aktywnych. Lepsze ukrwienie tkanek zapewnia im dostarczenie tlenu i substancji odżywczych, sprzyja ich lepszemu nawodnieniu, przyspiesza usuwanie szkodliwych substancji. Zabieg relaksuje mięśnie, ale i zwiększa ich kurczliwość.

Zabieg w zauważalny sposób poprawia gęstość tkanek i grubość skóry. Akupunkturą kosmetyczną można całkowicie zlikwidować pierwsze oznaki starzenia się - kurze łapki wokół oczu, a także inne zmarszczki na twarzy, np. w rejonie ust i skroni. Nakłucia poprawiają owal twarzy, znacznie redukując nadmiar skóry w rejonie żuchwy. Akupunktura utrzymuje skórę w bardzo dobrej kondycji.


Kiedy można spodziewać się efektów?

Już po kilku zabiegach wygląd skóry jest wyraźnie zmieniony - staje się bardziej napięta, gładsza, promienna. Pierwsze widoczne oznaki odmładzającego działania akupunktury kosmetycznej można dostrzec po kilku zabiegach, ale na prawdziwy efekt trzeba poczekać około 30 dni od ostatnich nakłuć. Dlaczego? Igła wkłuta w tkanki to bodziec pobudzający punkty bioaktywne - procesy regeneracji zostają uruchomione, ale musi minąć wiele dni, by ich skutki znalazły odzwierciedlenie na powierzchni skóry. 

 

Przeciwwskazania do wykonania akupunktury kosmetycznej

Zabiegów akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się u osób z ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz w chorobach skóry, w których przebicie skóry mogłoby doprowadzić do powikłań, a także u osób z nieustabilizowanym ciśnieniem tętniczym. Akupunktura może być niewskazana w niektórych chorobach serca, ale to ocenia specjalista kwalifikujący do zabiegu. Również w przypadku osób po 70. roku życia, podczas konsultacji decyduje się o bezpieczeństwie i konieczności przeprowadzenia zabiegu akupunktury. Akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się w ciąży, w pierwszych dniach menstruacji (ze względu na nadwrażliwość na ból oraz zwiększone napięcie mięśni), w momentach silnego pobudzenia psychicznego i u osób będących pod wpływem alkoholu. Ostrożność wskazana jest u pacjentów zażywających leki zmniejszające krzepliwość krwi. Przed zabiegiem nie należy więc brać aspiryny i preparatów złożonych mających w składzie kwas acetylosalicylowy czy heparynę oraz innych środków wpływających na agregację płytek krwi. Akupunktura kosmetyczna nie niesie za sobą ryzyka powikłań, jeśli stosowana jest przez doświadczonego terapeutę. Jedynym negatywnym, chwilowym efektem mogą być niewielkie siniaczki w miejscu nakłuć.
 

Komu dedykowana jest akupunktura kosmetyczna?

Akupunkturę kosmetyczną poleca się kobietom po 35. roku życia, jako metodę opóźniającą procesy starzenia. Jeśli skóra jest zniszczona nadmiernym opalaniem i niehigienicznym trybem życia poleca się akupunkturę kosmetyczną także młodszym kobietom. Jest znakomita dla pań, które nie chcą lub nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod odmładzania - operacji plastycznych oraz wstrzykiwania w skórę wypełniaczy lub toksyny botulinowej.

 

Cena jednego zabiegu – 250,00 zł

Przy zakupie całego pakietu 10 zabiegów sesja jogi twarzy gratis.

Czas trwania 1,5 h

 

 

Joga twarzy

 

Joga Twarzy łączy w sobie najbardziej efektywne tradycyjne techniki, dzięki którym w bezpieczny sposób możemy uzyskać doskonałe efekty przeciwzmarszczkowe. To połączenie ćwiczeń twarzy, masażu twarzy, akupresury i relaksacji.

Czym wyróżnia się Joga Twarzy?

 • Wykonując ćwiczenia pracujemy z trzema warstwami skóry: tkanką podskórną, skórą właściwą oraz naskórkiem, przez co poprawia się krążenie i zwiększa dopływ tlenu do komórek skóry, dzięki czemu stają się one bardziej odżywione.

 • Cera będzie oczyszczona z toksyn, zdrowa, z pięknym blaskiem, zwiększy się jej zdolność do absorbcji kremów.

 • Wszystkie techniki są zaprojektowane tak, aby stymulować produkcję kolagenu i elastyny w środkowej warstwie skóry, dając gładszą, bardziej elastyczną, jędrniejszą cerę.  

Jakie są efekty Jogi Twarzy?

 • Dzięki ćwiczeniom mięśnie twarzy stają się silniejsze, co zwiększa ich jędrność i napięcie. Dobra kondycja mięśni przekłada się na dobrą kondycję skóry twarzy, która połączona z mięśniami staje się bardziej napięta i sprężystsza. Wszystko to procentuje redukcją bruzd i zmarszczek.

 • Poprzez regularny masaż twarzy wzrasta cyrkulacja i przepływ limfy, przez co zalegające w twarzy toksyny zostają usunięte. Dzięki temu pozbywamy się szarego odcienia cery, redukujemy obrzęki oraz cienie pod oczami.

 • Akupresura redukuje napięcie, zwiększa cyrkulację i daje zdrowy blask skórze.

 • Stosowanie technik odprężania twarzy, pomoże zredukować i zapobiegać tworzeniu się głębokich zmarszczek i bruzd, które powstają poprzez stres, marszczenie twarzy, czy różnego rodzaju grymasy. Dzięki technikom odprężenia sprawimy, że nasza twarz zyska bardziej łagodny, młodzieńczy wygląd.

 Jak często stosować techniki Jogi Twarzy?

Jogę Twarzy należy ćwiczyć regularnie tj. 6 razy w tygodniu.

 Komu dedykowana jest Joga Twarzy?

Joga twarzy przeznaczona jest dla wszystkich. Zarówno dla osób, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia, czy też osób które mają już głębokie zmarszczki lub bruzdy. Metoda ta jest również doskonałym środkiem zapobiegawczym. Osoby, które nie zauważyły jeszcze pierwszych zmarszczek, praktykując jogę twarzy mogą opóźnić proces ich pojawienia się nawet o 10 lat.

Podczas wizyty przeprowadzana jest ankieta, na podstawie której dobierane są odpowiednie ćwiczenia jogi twarzy, które należy praktykować w domu. Po miesiącu zaleca się powtórzenie sesji, celem zmiany zestawu ćwiczeń, tak aby ich efekty były jak najbardziej optymalne.

 

Cena konsultacji – 150,00 zł

Czas trwania wizyty 1h

 

 

Masaż silikonowymi bańkami kosmetycznymi

 

Wykonane z miękkiego silikonu, używane są przede wszystkim do masażu kosmetycznego twarzy, jednak sprawdzają się również jako element wspomagający przy masażu leczniczym w przypadku obrzęku limfatycznego twarzy. Bańki są bezpieczne a podczas ich stosowania nie ma potrzeby używania ognia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych szklanych baniek. Masaż bańką jest masażem próżniowym, swoje działanie opiera na podciśnieniu, a dzięki elastycznej strukturze podczas masażu można regulować stopień zasysania bańki na skórze. Do masażu twarzy wykorzystuje się bańki o wysokości 8 cm, średnicy wewnętrznej 2 cm – przeznaczone do masażu całej twarzy i szyi oraz bańki o wysokości 5 cm, średnicy wewnętrznej 0,7 cm przeznaczone do masażu delikatnej skóry wokół ust i oczu.

Masaż łączy w sobie manualne techniki pracy z mięśniami twarzy oraz masaż bańkami.

Jak działają bańki kosmetyczne do masażu twarzy?

Masaż bańką poprawia kondycję naczyń włosowatych, redukuje zmarszczki, zwiększa wchłanianie kosmetyków co daje podwójny efekt odżywienia skóry. Poprawia krążenie, przepływ limfy i płynu śródmiąższowego. Masaż próżniowy pomaga wyeliminować zjawisko stagnacji w skórze, intensyfikuje procesy metaboliczne i pobudza „oddech” skóry. Dzięki masażowi skóra staje się elastyczna, bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się aktywność skurczowa mięśni twarzy, poprawia się napięcie i elastyczność skóry.

 

Kto może stosować bańki?

Masaż mogą stosować osoby w każdym wieku, które chcą odżywić skórę, zredukować zmarszczki, poprawić napięcie i elastyczność cery.

 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania baniek?

–gorączka nieznanego pochodzenia

–choroby nowotworowe i zakaźne

–padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków

–stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby

–przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)

–hemofilia

–cera naczyniowa

–niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca

–miesiączka

–ciąża

 

Cena zabiegu – 100,00 zł

Czas trwania wizyty 45 min

 

 

Konsultacja pielęgnacyjna

 

Czy wiesz, że dzielenie kosmetyków dostępnych w drogeriach na te przeznaczone dla określonego wieku, nie do końca się sprawdza? Skóra 20-latki niekiedy może być gorsza niż osoby po trzydziestce. Z tego właśnie względu BioMedSkin oferuje możliwość konsultacji w zakresie doboru kosmetyków indywidualnie dopasowanych do osoby. 

Potrzeby każdego z nas są wyjątkowe, dlatego podczas konsultacji otrzymasz propozycję produktu dostosowanego do wieku i płci, do rodzaju cery, do specjalistycznych zastosowań typu skóra atopowa, skłonna do alergii, trądzikowa, dla kobiet w ciąży, dla dzieci, etc. Jedne będą nawilżać, inne regulować wydzielanie sebum, jedne wygładzą zmarszczki inne będą wspierać walkę z trądzikiem.

Podczas konsultacji odbywa się diagnostyka parametrów skóry, takich jak: elastyczność, poziom nawilżenia, natłuszczenia, skłonności do powstawania plam i przebarwień oraz głębokości i grubości zmarszczek, czy zmian trądzikowych. Każda cera potrzebuje indywidualnej pielęgnacji. Kosmetyki, które w swym składzie zawierają tylko te składniki, które toleruje i potrzebuje Twoja skóra, to pielęgnacja „szyta na miarę”.

 

Cena konsultacji – od 50,00 wzwyż

Czas trwania wizyty 1h.

 

 

Cena: .
1,5 - 2 godzin

150 - 250 PLN

Kolejne wizyty  150 PLN
lub telefonicznie: + 48 48 508 029 577

Najnowsze posty na naszym blogu

 • NAJNOWSZA ENDERMOLOGIA W EGO poniedziałek 4 Grudzień, 2017

  Inteligentna metoda stymulacji Twojej skóry i Twojego ciała wprowadzi Cię w nowy wymiar pielęgnacji. 30 lat badań i doświadczeń pozwoliło stworzyć firmie LPG® prawdziwie rewolucyjną metodę endermologie® Alliance: jedyną bezinwazyjną, mechaniczną stymulację pobudzającą w naturalny sposób metabolizm komórkowy. Poznaj nowy wymiar endermologie® Alliance skuteczne odmładzanie i wyszczuplanie. ENDERMOLOGIE® ALLIANCE DLA CIAŁA Nowy patent endermologie® Alliance … Czytaj dalej NAJNOWSZA ENDERMOLOGIA W EGO

 • Na Pierwszy Dzień Jesieni przygotowaliśmy dla Was Dzień Otwarty z nową linią Whitelight Diego Dalla Palma. 21 września Zapisy prowadzi recepcja Ego. ZAPRASZAMY! Szara, pozbawiona życia cera. Nierównomierne zabarwienie skóry. Ciemne plamy. ROZWIĄZANIE DIEGO DALLA PALMA – BIAŁE ŚWIATŁO – WHITELIGHT ! Whitelight marki diego dalla palma professional to nowatorski koncept rozjaśniająco-rozświetlający skórę. Łączy zaawansowany … Czytaj dalej Dzień Otwarty w EGO MED SPA 21 września!