Zabieg ten bardzo ułatwia codzienne zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ pozwala zachować nieskazitelny makijaż na długi okres czasu. Umożliwia nie tylko podkreślenie naszej urody, ale również ukrycie jej mankamentów, wyglądając przy tym bardzo naturalnie. Jest on rodzajem tatuażu, z tym, że pigment jest wprowadzany w naskórek, a nie głęboko w skórę, jak w przypadku tatuażu tradycyjnego.
Dla uzyskania jak najlepszego efektu, zachowując pełną sterylność, do pigmentacji używa się jednorazowych igieł z końcówką wieloigłową oraz pigmentów najwyższej jakości.
Pigmenty używane do makijażu permanentnego są sterylne, bezpieczne oraz odporne na światło. Są dobrze tolerowane przez skórę, dzięki czemu nawet alergicy mogą się pigmentować. Pigmenty te pod każdym względem odpowiadają światowym normom prawnym i standardom Unii Europejskiej.
Makijaż permanentny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W skórze utrzymuje się od dwóch do pięciu lat – jego trwałość uzależniona jest od typu skóry.
Metoda ta jest stosowana w pigmentacji:
- Powiek – zagęszczenie wieńca rzęs, podkreślenie konturu powiek, malowanie kreski;
- Ust – podkreślenie lub nadawanie kształtu, obrysowanie konturu, wypełnienie;
- Brwi – korekta kształtu, podkreślenie, „nadanie wyrazu” twarzy, oraz domalowanie brwi po chemioterapii;
Przeciwwskazania:
- Krótkoterminowe – zapalenie spojówek, osłabiona odporność, ciąża, operacje plastyczne, chemioterapia, radioterapia, nie wyleczone blizny, gorączka;
- Całkowite – łuszczyca, kuracja lekami sterydowymi, keloidy, brodawki, przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna), zakażenie wirusem HIV, WZW B, C, znamiona w polu zabiegowym;
- Osoby zażywające środki uspokajające, leki psychotropowe, bądź mające cukrzycę powinny skonsultować się z lekarzem.